2.jpg

MENY Kaffe Herning-Silkeborg

Kontaktinformation

Hvillumsvej 4,
7400 Herning

Tlf.: 9722 0049
Mail: herning@menykaffe.dk 

Om MENY kaffe Herning-Silkeborg

MENY Kaffe Herning-Silkeborg A/S servicerer virksomheder med totalløsninger indenfor kaffeautomater, vandkølere, sluch ice maskiner o.s.v.

Vi ligger i lokalområdet og er derfor altid tæt på vores kunder. Vi rykker hurtigt ud og kender vores kunders behov.

Vi er total leverandør indenfor:

  • Kaffe, the og kakao
  • Automater og bryganlæg
  • Kolde drikke, slik og chokolade
  • Rengørings- og hygiejneartikler
  • Borddækning og engangsartikler
  • Og meget mere.....

Hos os er ekstra ordinær service og personlig kontakt til vores kunder vigtig.

Kunden er altid i centrum, og når man har lavet aftale med os, så kan man regne med os som en stabil og samvittighedsfuld samarbejdspartner.

Vi kører faste vareture hver uge, og kommer også forbi din arbejdsplads.

Vi kan sørge for automatisk genbestilling, og vi stiller dine varer, hvor du ønsker det. Vi har stort udvalg i kaffe og andre varer og kan også sørge for den økologiske og bæredygtige løsning.

Vi har den tekniske viden, er autoriserede forhandlere af Wittenborg, Bonamat, Cino og Jura.  Vi ligger stor vægt på, at have flere ansatte med stor teknisk baggrund, så vi kan rykke hurtigt ud, hvis der er problemer med din maskine.

Vi ser frem til fortsat at yde optimal service i vores distrikt.

 

Herbert Johannsen - MENY kaffe Herning-Silkeborg

Herbert Johannsen
Salgskonsulent

91 89 91 80
herbert.herning@menykaffe.dk

Jan S. Henriksen meny kaffe herning silkeborg

Jan S. Henriksen
Indehaver, Salg- og Teknisk konsulent

40 14 22 10
jan.herning@menykaffe.dk

Anni S. Henriksen meny kaffe herning silkeborg

Anni S. Henriksen
Salg og Administration

91 89 13 57
anni.herning@menykaffe.dk

Vilhelm Jensen meny kaffe herning silkeborg

Vilhelm Jensen
Salg, Service og Teknik

20 32 90 69
vilhelm.herning@menykaffe.dk

Torben B. Nygaard meny kaffe herning silkeborg

Torben B. Nygaard
Servicetekniker

54 55 05 45
torben.herning@menykaffe.dk

Annette K. Heesgaard meny kaffe herning silkeborg

Annette K. Heesgaard
Servicemedarbejder, rengøring og klargøring af maskiner

MENY Kaffe Herning-Silkeborg

Kontaktinformation

Hvillumsvej 4,
7400 Herning

Tlf.: 9722 0049
Mail: herning@menykaffe.dk